Turistika

V okolí Slezské Harty najdete poměrně hodně turisticky zajímavých cílů. Přístupných je několik vyhaslých sopek, přes jejich vrcholy vede i zajímavá naučná trasa. Kolem samotné nádrže najdete naučné stezky věnované přírodním krásám této oblasti, ale i stezky o důlní historii nedalekých břidlicových dolů. V blízkém okolí pak můžete navštívit Rešovské vodopády, hrad Sovinec, nebo zámek Bruntál. Mezi velmi atraktivní turistické cíle pak patří oblast Jeseníků, ze strany Slezské Harty je to Karlova Studánka, Malá Morávka a také nejvyšší vrchol Jeseníků – Praděd. Na ten můžete dojít i vyhlášenou trasou Údolím Bílé Opavy.

Okolo chaty pěšky

Tento rozcestník najdete jen 300 metrů od našeho ubytování. Můžete se vydat po modré trase na vrchol Venušiny sopky (500 metrů) , nebo po žluté do nedalekého Kočova na Uhlířský vrch (4 km). Vrátit se můžete po Naučné stezce Po vulkanitech přes okraj Bruntálu zpět k rozcestníku. Celá trasa měří asi 10 km, vede přes Křížovou cestu na Uhlířský vrch a zavede vás ještě ke starému Lomu u Marburku.

Zajímavým cílem na výlet může být také Přírodní památka Lávový proud u Meziny, od chaty se vydáte po modré značce směrem na Bruntál, u hlavní cesty odbočíte na naučnou stezku, která vás dovede až k této přírodní památce. Od chaty je to asi 2.5 km.